► V 9. kole je vydaných 306 poukážok na fotovoltické panely

V 9. kole Zelenej domácnostiam získalo poukážky na fotovoltické panely 306 domácností. Medzi vydanými poukážkami je 75 bez využitia elektrickej akumulácie, čo je viac ako v predchádzajúcom fotovoltickom kole.

 

Deviate kolo s alokáciou 900 000 € bolo uzatvorené v súlade s osobitnými podmienkami projektu Zelená domácnostiam po prekročení  vyčlenenej čiastky o 10 % približne po 5 minútach 30 sekundách.

 

„Navýšenie alokácie o prostriedky pôvodne vyčlenené na jeseň sa ukázalo ako dôležitý a správny krok, ktorý umožnil domácnostiam poukážky využiť skôr a zároveň predĺžil trvanie kola. Nemožno ho však zopakovať, pretože v obehu je aktuálne veľa poukážok, čo je náročné na inštaláciu i na administráciu. Aj preto sme upravili harmonogram a najbližšie dve plánované fotovoltické kolá s menšími čiastkami sú spojené do jedného s alokáciou 900 000 €. Vyhlásené bude 11. 7. 2017, teda v druhom avizovanom termíne,“ uviedol vedúci oddelenia komunikácie SIEA Stanislav Jurikovič.

 

Zvyšné prostriedky vyčlenené v tomto roku na fotovoltické inštalácie budú uvoľnené v jednom jesennom kole v porovnateľnom objeme. Termín kola SIEA spresní minimálne mesiac vopred.

 

Z projektu s celkovým rozpočtom 45 miliónov € bolo doteraz preplatených  viac ako 6 000 poukážok za takmer 13,5 miliónov €. Ďalšie poukážky v hodnote  5,5 milióna € už majú domácnosti k dispozícii alebo čakajú na preplatenie.

 

Zdroj: http://zelenadomacnostiam.sk/sk/aktuality/v-9-kole-je-vydanych-306-poukazok-na-fotovolticke-panely/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *